zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

100 miliardów złotych na polski offshore

Strona główna > Archiwa wpisów > 100 miliardów złotych na polski offshore

To trzecie największe przedsięwzięcie branży energetycznej w Polsce

Jak pisaliśmy już na portalu leonardo-energy, w dniu 5 września br., PKN Orlen i PGE podpisały list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej offshore’u. Dzięki temu przedsięwzięciu obie spółki chcą sobie zapewnić wsparcie merytoryczne oraz naukowe, nie są tutaj priorytetem wspólne inwestycje. Każda ze spółek realizuje osobny projekt na morzu Bałtyckim. Współpraca firm ma na celu wygenerowanie impulsu nie tylko dla Orlenu i PGE, ale dla całego sektora offshore. Ważnym podkreślenia jest fakt, że kluczowym elementem ma tez być polski przemysł, dla którego te projekty mogą być kołem zamachowym. Polski offshore to wiec nie tylko energetyka, ale przede wszystkim narzędzie gospodarcze.

Morska Energetyka Wiatrowa. Polskie firmy mogą dostarczyć połowę komponentów dla offshore

Jak pisaliśmy, jest ponad 80 firm, które pracują dla morskiej energetyki wiatrowej, ale niestety nie w Polsce. Żeby uruchomić ten proces w kraju, potrzebna jest mobilizacja nie tylko inwestorów, ale potrzeba też dobrej i stabilnej regulacji. Jak mówił Wiceminister Energii Krzysztof Kubów – jest to duża inwestycja, która może pochłonąć nawet do 100 miliardów złotych i ME ma nadzieję, że pierwsze efekty inwestycji offshore będzie widać w okolicach 2025 roku. Dlatego, jak podkreślił Minister – należy na offshore nie tylko jako na projekt infrastrukturalny, ale projekt  rozwojowy dla polskiej gospodarki.

Coraz więcej chętnych na wiatraki na polskim Bałtyku

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno