zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

20 elektrycznych autobusów trafi do Krakowa

Strona główna > Archiwa wpisów > 20 elektrycznych autobusów trafi do Krakowa

Data

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TransExpo, przedstawiciele krakowskiego MPK i firmy Solaris Bus & Coach podpisali umowę na dostawę 20 elektrycznych autobusów dla Krakowa.
Wśród pojazdów, które zamówiło krakowskie MPK jest 17 autobusów 12-metrowych i 3 autobusy przegubowe o długości 18 metrów.

Wszystkie zamówione pojazdy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację; automat biletowy, w którym za bilet będzie można zapłacić monetami i kartą płatniczą; monitoring oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Baterie autobusów będą ładowane przez zamontowany na dachu pantograf, a podczas przebywania w zajezdni przez wtyczkę.

Solaris Bus & Coach dostawę 17 autobusów 12-metrowych wycenił na 34 843 198 zł netto, a trzech autobusów przegubowych na 7 948 201 zł netto.

Zamówienie autobusów elektrycznych jest częścią dużego projektu realizowanego przez MPK w Krakowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
W 2016 roku, oprócz 20 autobusów elektrycznych, MPK kupiło 60 autobusów 12-metrowych, 12 autobusów hybrydowych i 15 autobusów typu midi.

Kraków był pierwszym polskim miastem, w którym została uruchomiona linia obsługiwana autobusami elektrycznymi. Dokładnie 29 kwietnia 2014 roku na linii nr 154 z Dworca Głównego Zachód do Prądnika Białego zaczęły wozić pasażerów autobusy elektryczne. Obecnie na tej linii kursują cztery nowe pojazdy marki Solaris napędzane energią elektryczną o długości 8,9 metrów.

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu umowę na zakupu 16 autobusów elektrycznych podpisało Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno. Ich dostawca będzie też Solaris Bus & Coach.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno