zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

2,5 tys. źródeł odnawialnych uruchomionych przez Tauron

Strona główna > Archiwa wpisów > 2,5 tys. źródeł odnawialnych uruchomionych przez Tauron

W I kwartale 2019 roku, Tauron Dystrybucja zainstalował około 2,5 tys. OZE do sieci energetycznej, o mocy sięgającej prawie 35 MW. Zdaniem spółki, to ponad dwa razy więcej niż w porównywalnym okresie 2018 roku.

Spośród wszystkich mikro-instalacji podłączonych w I kwartale, zdecydowana większość opiera się na wykorzystaniu technologii fotowoltaicznej. Przyłączone zostały też dwie elektrownie wiatrowe i jedna wodna. Oprócz tego, Tauron przyłączył 18 odnawialnych źródeł energii innych niż mikro-instalacje, z których dwie nie wykorzystują fotowoltaiki – są to elektrownia wodna i elektrownia korzystająca z  biogazu rolniczego. Reszta to elektrownie PV, a łączna moc instalacji przyłączonych w I kwartale 2019 roku wyniosła około 35 MW.

Zobacz również: Rynek fotowoltaiki w Polsce 2018. Zobacz raport

Dla porównania, w 2018 roku, do sieci spółki Tauron przyłączono ponad 8 tys. mikro-instalacji o łącznej mocy 75 MW. W samym I kwartale spółka podłączyła ponad tysiąc OZE o mocy 9,3 MW. Z kolei w roku 2017, do sieci energetycznej zostało uruchomionych około 4 tys. mikro-instalacji o łącznej mocy 24 MW. Z tych danych wynika, że Tauron przyłączył do sieci energetycznej już ponad 19,5 tys. mikro-instalacji o łącznej mocy 141 MW.

Grupa Tauron należy do największych holdingów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa we wszystkich obszarach rynku energetycznego – od wydobycia węgla, poprzez wytwarzanie, dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej i ciepła oraz obsługę klienta. Na mniejszą skalę holding prowadzi także sprzedaż hurtową paliw oraz produktów pochodnych (handel węglem i biomasą). W 2014 r. Tauron wszedł również na rynek obrotu paliwem gazowym.

Czytaj też: Silniki elektryczne w procesie transformacji energetycznej [RAPORT]

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.