zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

49 farm fotowoltaicznych w Polsce o mocy 45,4 MW zmieniło właściciela

Strona główna > Archiwa wpisów > 49 farm fotowoltaicznych w Polsce o mocy 45,4 MW zmieniło właściciela

Data
Tagi

Firma Aberdeen Standard Investments (ASI) kupiła od Modus Group 49 farm fotowoltaicznych o mocy 45,4 MW, które znajdują się w Polsce. To pierwsza transakcja ASI w polskim sektorze energetyki odnawialnej.

Jak wskazały w komunikatach obie firmy, “zgodnie z publicznie dostępnymi danymi jest to największa dotychczas zawarta transakcja dotycząca farm słonecznych w Polsce”, portfel sprzedanych projektów posiada 15-letnie wsparcie, a farmy znajdują się głównie w zachodniej i północno-zachodniej części Polski. Wartości transakcji nie podano. Modus informował wcześniej, że w 2018 r. zainwestował 45 mln euro w – jak podano – “ponad 50” projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Rekord w fotowoltaice w 2018. PV w Polsce to już 490 MW

Projekty zrealizowała należąca do Modus Group firma Green Genius, która ma projekty PV również w Hiszpanii, we Włoszech oraz na Litwie i Ukrainie. Firma była odpowiedzialna za rozwiązania techniczne, budowę, finansowanie i zarządzanie projektami. “Ustaliliśmy, że będziemy kontynuować współpracę w przyszłości, co umożliwi funduszowi inwestycyjnemu zakup projektów energii słonecznej, nad którymi pracujemy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Rozwój OZE. Bez miedzi ani rusz

Jesteśmy przekonani, że Polska pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla rozwoju energii słonecznej ze względu na swój rozmiar i potencjał rozwoju w dziedzinie energii odnawialnej” – powiedział z kolei wiceprezes Modus Group Ruslan Sklepowicz, odpowiedzialny za obszar energii odnawialnej.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.