zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

6,1 GW nowych mocy wiatrowych w Europie w pierwszym półroczu 2017 r.

Strona główna > Archiwa wpisów > 6,1 GW nowych mocy wiatrowych w Europie w pierwszym półroczu 2017 r.

Data
Tagi

Według danych opublikowanych przez stowarzyszenie WindEurope w pierwszej połowie 2017 r. w Europie zainstalowano 6,1 GW mocy w elektrowniach wiatrowych. Inwestycje w tego źródła w pierwszym półroczu sięgnęły 8,3 mld euro.

Jak wynika z danych stowarzyszenia od początku stycznia do końca czerwca 2017 roku w Europie zainstalowano 4,8 GW w nowych mocy w lądowych farmach wiatrowych i 1,3 GW w wiatrakach na morzu.

Najwięcej nowych mocy wiatrowych na lądzie w tym okresie zainstalowano w Niemczech – 2,281 GW, kolejna na liście jest W. Brytania – 1,151 GW, a trzecią pozycje zajęła Francja – 492 MW. Jeśli chodzi o morskie farmy wiatrowe to również liderem są Niemcy, gdzie zainstalowano 641 MW tego typu źródeł, kolejna jest W. Brytania 518 MW, a trzeci Belgia – 165 MW. Przypominamy, że w całym 2016 r. w Europie powstały farmy wiatrowe o łącznej mocy pond 12,5 GW.

W Polsce w pierwszym półroczu br. powstało tylko 5,82 MW nowych mocy w źródłach wiatrowych. Podczas gdy w całym ubiegłym roku zainstalowano 1,045 GW takich elektrowni.

W pierwszej połowie 2017 roku wartość inwestycji w energetykę wiatrową w Europie wyniosła 8,3 mld euro, z czego 5,4 mld euro wydano na farmy lądowe, a 2,9 mld na morskie. Warto przypomnieć, że analogiczny okresie roku ubiegłego odnotowano rekordowy poziom tego typu inwestycji – 14 mld euro.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno