zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowy i większy magazyn energii od Tesli

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowy i większy magazyn energii od Tesli

Data
Tagi

Koncern odnotował najlepszy kwartał w swojej historii w segmencie magazynów energii

Dział energetyczny Tesli (który sprzedaje magazyny energii, jak i zajmuje się instalacją systemów fotowoltaicznych) odnotował w trzecim kwartale bieżącego roku przychody na poziomie 402 mln dolarów. To o 3 mln więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku i o 33 mln więcej niż we wcześniejszym kwartale 2019. Biorąc pod uwagę zrealizowane dostawy magazynów energii, miniony kwartał był najlepszym w historii Tesli. Przewyższył nawet ten, w którym firma oświadczyła o dostawie bateryjnego magazynu energii o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh, który do tej pory był największym magazynem na świecie, a dwa lata temu został zainstalowany w Australii.

Bateryjne magazyny energii coraz popularniejsze

W trzecim kwartale tego roku dostarczono bateryjne magazyny energii o całkowitej pojemności 477 MWh. Dodatkowo amerykański koncern wprowadził do sprzedaży nowy magazyn energii. Jest nim „Megapack” o pojemności 3 MWh. Do tej pory, aby osiągnąć takie parametry, można było dokładać kolejne moduły magazynów Powerpack. Jednak teraz Tesla zaproponowała inne rozwiązanie – pojemność 3 MWh uzyskaną dzięki jednej, pojedynczej jednostce. Większa skala ma skutkować obniżeniem kosztów inwestycji. W porównaniu do urządzeń, które aktualnie oferuje rynek, przy wykorzystaniu nowego magazynu inwestor może zaoszczędzać 40 procent terenu. Dodatkowo zainstalowanie go ma być 10-krotnie szybsze. Jeszcze w tym kwartale rozpoczną się pierwsze dostawy nowych magazynów energii Megapack. Magazyn energii posiada mnóstwo funkcji, które może ofertować inwestorowi i systemowi energetycznemu.

Magazynowanie energii niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej energetyki

Tesla wspomina o ograniczeniu kosztów związanych z modernizacją sieci, utrzymaniu odpowiedniego napięcia, wspieraniu sieci za pomocą możliwości magazynowania nadwyżek energii, które można oddawać do sieci w przypadku zwiększonego zapotrzebowania, możliwość budowy mikrosieci oraz świadczeniu usług regulacyjnych, w tym w zakresie regulacji częstotliwości. W przypadku zakresu magazynowania energii na poziomie sieci do tej pory Tesla oferowała magazyny energii Powerpack o jednostkowej mocy 50 kW (AC) i pojemności 210 kWh (AC) o sprawności w ujęciu “round-trip” na poziomie 89 procent. Natomiast mniejszy magazyn Tesli, Powerwall, służący do gromadzenia nadwyżek energii w firmach lub domach, ma moc 5 kW (7 kWp), pojemność 13,5 kWh i zbliżoną sprawność na poziomie 90 procent.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.