zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bateryjne magazyny energii coraz popularniejsze

Strona główna > Archiwa wpisów > Bateryjne magazyny energii coraz popularniejsze

Data
Tagi

W jednym z niemieckich landów – Bawarii, ogłoszono program dopłat dla prosumentów.

Zachęca on do zainstalowania magazynów energii, dzięki którym zostanie zgromadzona każda nadwyżka mocy. Z dopłat będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe czy firmy. Taka inicjatywa znacznie ograniczyć konieczność rozbudowania i modernizacji sieci elektorenergetycznych oraz zwiększyć korzyści autokonsumpcji. Do programu dopłat kwalifikują się urządzenia, które są w stanie zgromadzić minimum 3 kWh energii elektrycznej oraz mają możliwość połączenia z panelami fotowoltaicznymi.

Miedź napędza innowacyjne rozwiązania

W takiej sytuacji dopłata wyniesie 500 euro, a za każdy następny 1 kWh władze Bawarii dopłacą kolejne 100 euro. Tegoroczny program dopłat jest kolejną inicjatywą na przestrzeni 6 lat wspierającą domowe magazyny energii. W 2016 roku zmniejszono wysokość dopłat do 25% kosztów kwalifikowanych, a w drugiej połowie 2018 roku do 10%. Program dopłat spotkał się z aprobatą berlińskiego senatu, który zadecydował, że wysokość dopłaty wyniesie do 300 euro na każdy kWh zainstalowanej pojemności. Maksymalna wysokość dopłaty, nie może przekroczyć 15 tysięcy euro. Jednocześnie pojedyncza dopłata może wzrosnąć o dodatkowe 300 euro w przypadku zainwestowania w oprogramowanie optymalizujące wykorzystanie produkowanej i magazynowanej energii.

Magazynowanie energii niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej energetyki

W 2018 roku, według szacunków branży energetycznych w Niemczech przybyło 40 tysięcy bateryjnych magazynów energii, podczas gdy w 2017 roku zainstalowano ich 31 tysięcy, a dwa lata wcześniej 20 tysięcy.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno