zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

ABB i Porsche będą rozwijać ładowarki nowej generacji do samochodów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > ABB i Porsche będą rozwijać ładowarki nowej generacji do samochodów elektrycznych

ABB połączyła siły z japońskim oddziałem Porsche, by stworzyć stację do ładowania przeznaczoną dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii. Urządzenie nowej generacji będzie ładować prądem o mocy ponad 150 kW.

ABB zawarła umowę na dostawę infrastruktury dla samochodów elektrycznych Porsche w Japonii, w tym dla modelu Taycan, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu niemieckiego producenta, który ma trafić na japoński rynek w 2020 roku.

Japoński oddział Porsche zainstaluje ładowarki dużej mocy ABB w centrach Porsche i obiektach użyteczności publicznej w całym kraju. Dzięki temu powstanie sieć szybkich ładowarek, które będą kompatybilne ze standardem szybkiego ładowania CHAdeMO. Pierwsza instalacja ma ruszyć w połowie 2020 roku. Współpraca obu firm pomoże w upowszechnianiu elektromobilności w Japonii. Rząd Japonii wyznaczył cel, aby do 2050 roku wśród nowo sprzedawanych samochodów były wyłącznie samochody elektryczne i hybrydowe.

Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

Porsche Taycan zostanie wyposażony w dwa silniki synchroniczne o łącznej mocy systemowej ponad 600 KM, a ich maksymalny planowany zasięg to 500 km lub więcej (zgodność z REACH NEDC). Do 2025 roku połowa nowych samochodów marki Porsche będzie wyposażona w silnik elektryczny lub będzie w pełni elektryczna, dlatego tak ważne jest stworzenie infrastruktury szybkiego ładowania dla właścicieli tych pojazdów.

Przeczytaj także: Polskie auto elektryczne ma trafić do małoseryjnej produkcji w 2019 roku

 

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.