zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Aplikacja ułatwiająca znalezienie stacji ładowania dla osób posiadających pojazdy elektryczne

Strona główna > Archiwa wpisów > Aplikacja ułatwiająca znalezienie stacji ładowania dla osób posiadających pojazdy elektryczne

Data
Tagi

Zaproponowana przez Tauron aplikacja eMap jest mobilnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają pojazdy elektryczne

Służy ona do obsługiwania stacji ładujących. Można ją już znaleźć w sklepach AppStore oraz Google Play. Tauron stworzył aplikację, która w ramach pilotażowego wdrożenia pomaga w np. wyszukiwaniu wolnej stacji w czasie rzeczywistym, znalezieniu trasy do wybranego punktu ładowania dzięki nawigacji, a także w procesie autoryzacji, ładowania i rozliczenia transakcji.

Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

Dodatkowo użytkownicy mają dostępne inne funkcje, takie jak filtrowanie rodzaju, mocy i typu złącza. W swoim posiadaniu Tauron ma 29 ogólnodostępnych stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych. Na ten moment jest to największa sieć znajdująca się na Śląsku. Stacje wybudowano w ramach projektu Operator (jego pierwszego etapu). Według zapowiedzi grupy do końca tego roku będą mieli ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania. – Nasze doświadczenia zdobyte podczas pilotażowej części projektu, oparte o różnorodność lokalizacji i zainstalowanie dziewięciu modeli stacji różnych producentów pozwoliły nam ocenić preferencje klientów oraz wybrać optymalną infrastrukturę do realizacji następnego etapu projektu Operator – oznajmił prezes zarządu Magenta Grupa Tauron, Michał Koszałka. Do skorzystania z aplikacji potrzeba jedynie pobrać ją na urządzenie mobilne, co jest całkowicie bezpłatne. Nie potrzeba również się w niej rejestrować – można to zrobić, jednak nie jest to konieczne. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość wyboru jednej z trzech opcji dotyczących płatności, w tym np. mogą dodać i zapisać kartę płatniczą. Przydatną funkcją aplikacji eMap jest to, że po każdym ładowaniu użytkownik ma wgląd do ilości energii, jaka została pobrana oraz historii transakcji wykonanych za jej pomocą.

Boom na auta elektryczne to dobra wiadomość dla miedzi. Oto dlaczego

Osoby, które do tej pory bezpłatnie korzystały ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, mogą przygotować się na możliwość komercjalnej współpracy opartej na zaproponowanej promocji. Od 13 do 26 stycznia tego roku cena dla stacji AC będzie wynosiła 0,80 zł/kWh (brutto), a dla stacji DC – 1,11 zł/kWh. Po tym okresie, czyli od 27 stycznia 2020 cena regularna usługi dla stacji AC wyniesie 1,60 zł/kWh, a dla DC będzie to 2,21 zł/kWh.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.