zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

AREOPAG energetyki odnawialnej 2019

Strona główna > Archiwa wpisów > AREOPAG energetyki odnawialnej 2019

W dniu 11 grudnia 2019 roku, w Ministerstwie Aktywów Państwowych odbędzie się konferencja pn. Areopag Energetyki Odnawialnej 2019. Tegoroczna konferencja stanowi drugą edycję wydarzenia, które odbyło się w ubiegłym roku pod patronatem Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

Pragniemy poinformować, że Europejski Instytut Miedzi jest Partnerem wydarzenia, a serwis edukacyjno-informacyjny Leonardo-ENERGY.pl będzie wspierał wydarzenie od strony medialnej.

AREOPAG jest płaszczyzną komunikacji, której zakres tematyczny oraz formuła odpowiadają zapotrzebowaniu uczestników rynku i przedstawicieli resortów odpowiedzialnych za kreowanie ram prawnych polskiego rynku odnawialnych źródeł energii.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest wypracowanie wraz z przedstawicielami administracji rządowej ram dla konstruktywnego dialogu o charakterze eksperckim, zorientowanego na pozyskiwanie koncepcji i rozwiązań przydatnych we wdrażaniu założeń dla zrównoważonej energetyki.

Ubiegłoroczna konferencja pozwoliła na podjęcie dyskusji w obszarze szeroko rozumianej marketyzacji odnawialnych źródeł energii oraz ich potencjału do uniezależnienia od systemowego wsparcia i spotkała się z szerokim zainteresowaniem. Zakres merytoryczny tegorocznej konferencji opracowany został również w oparciu o wnioski ze zrealizowanej w czerwcu br. konferencji pn. Forum Transformacji Energetycznej 2019.

Zakres merytoryczny konferencji

Sesja I – Gra rynkowa technologii energetycznych – optymalna ścieżka dla OZE

  • Długofalowa polityka jako czynnik determinujący rozwój technologii odnawialnych
  • Bilans i perspektywy aukcji OZE w 2019 r.
  • Potencjalne mechanizmy wsparcia technologii OZE – czyli co po aukcjach?

Sesja II – Morska energetyka wiatrowa

  • System wsparcia dedykowany morskiej energetyce wiatrowej – kluczowe założenia
  • Przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla polskich obszarów morski
  • Potencjał krajowego łańcucha dostaw
  • Potrzeba integracji morskiej energetyki wiatrowej z krajowym systemem elektroenergetycznym

Sesja III – energetyka rozproszona i obywatelska

  • Prosument, spółdzielnie energetyczne – kierunki zmian na rynku OZE
  • Finansowanie małoskalowych i spółdzielczych projektów OZE
  • Potencjał w zakresie bilansowania, kierunki rozwoju infrastruktury sieciowej

Więcej informacji na stronie organizatora.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.