zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Autobusy elektryczne Solarisa trafią do Norwegii

Strona główna > Archiwa wpisów > Autobusy elektryczne Solarisa trafią do Norwegii

Data
Tagi

Flotę firmy Unibuss, jednego z norweskich operatorów transportu publicznego, zasilą dwa nowe autobusy elektryczne od polskiego producenta.

Dwa 12-metrowe Urbino electric, produkowane przez firmę Solaris, zakupione przez przewoźnika Unibuss, zostaną wyposażone w elektryczną oś portalową ZF AVE 130. Energia do jej napędzania pochodzić będzie z baterii High Power, o pojemności 75 kWh. System ładowania baterii, który umożliwi pracę autobusu przez cały dzień, znajdować się będzie na dachu pojazdów. Pantograf opuści się automatycznie ze stacji ładującej na dach autobusu podczas postoju pojazdu na pętli. Cały proces ładowania nie potrwa dłużej niż 8 minut. Solaris zastosował już analogiczne rozwiązanie dla autobusów tego samego typu dla odbiorcy w Hamburgu.

Umowa podpisana przez firmę Solaris z Unibuss zakłada, że pojazdy zostaną dostarczone jesienią tego roku i obsługiwać będą linię łączącą dwie dzielnice norweskiej stolicy.

Unibuss, jako jeden z największych przewoźników w Norwegii oraz dysponując flotą blisko 750 pojazdów, wożących pasażerów we wschodniej części Norwegii, Unibuss dysponuje już autobusami napędzanymi wodorem, biogazem, pojazdami hybrydowymi oraz biodieslami. Nowe Solarisy Urbino electric będą pierwszymi autobusami bateryjnymi używanymi przez tego operatora.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno