zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Baterie do samochodów elektrycznych z Dąbrowy Górniczej

Strona główna > Archiwa wpisów > Baterie do samochodów elektrycznych z Dąbrowy Górniczej

Koreański dostawca baterii do samochodów elektrycznych, firma SK Innovation zainwestuje 1,5 mld zł w Dąbrowie Górniczej i zbuduje w Polsce fabrykę separatorów wykorzystywanych do ich produkcji.

Z informacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z marca 2019 wynika, że SK Innovation ma zamiar w Polsce uruchomić produkcję w fabryce separatorów baterii wykorzystywanych w autach elektrycznych. W zlokalizowanej  fabryce SK Innovation kwartalnie ma powstawać 470 mln m kw. separatorów, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2021 roku. Przy produkcji separatorów pracować ma co najmniej 300 osób.

Przeczytaj także: Auta elektryczne. Wpływ na transport oraz zmniejszenie emisji CO2

Katowicka “Gazeta Wyborcza” dowiedziała się, że SK Innovation wybrała Dąbrowę Górniczą na miejsce budowy swojej fabryki w Polsce. Jak mówi dziennikowi Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH, inwestor otrzymał do wyboru tereny inwestycyjne w trzech województwach w południowej Polsce.

Zobacz też: Auta elektryczne – Raport Decarb Europe

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.