zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Belgijsko-niemieckie połączenie transgraniczne coraz bliżej realizacji

Strona główna > Archiwa wpisów > Belgijsko-niemieckie połączenie transgraniczne coraz bliżej realizacji

Belgijski operator sieci przesyłowej Elia wraz niemieckim OSP spółką Amprion realizują projekt budowy pierwszego elektroenergetycznego połączenia transgranicznego między oboma krajami.

Elia i Aprion zdecydowały w 2013 roku o budowie linii kablowej na prąd stały o mocy 1 000 MW. Projekt ALEGrO – Aachen Liège Electric Grid Overlay o długości 90 km połączy belgijską stację Lixhe z Oberzier po stronie niemieckiej.

Aprion właśnie rozpoczął badania archeologiczne i rozpoznanie saperskie na 41- kilometrowym odcinku, który będzie przebiegał przez Niemcy. W drugim kwartale br. niemiecki operator chce zakończyć prace związane z przygotowywaniem projektu do realizacji.

Po stronie belgijskiej w lutym Elia ukończyła prace nad studium oddziaływania inwestycji na środowisko i przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Połączenie ma być gotowe do eksploatacji w 2020 roku.

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno