zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bruksela wprowadza strefy niskiej emisji spalin. Za nieprzestrzeganie grozi wysoki mandat

Strona główna > Archiwa wpisów > Bruksela wprowadza strefy niskiej emisji spalin. Za nieprzestrzeganie grozi wysoki mandat

1 stycznia 2018 roku w Brukseli powstały tzw. strefy niskiej emisji. Wszystko po to, by minimalizować emisję gazów cieplarnianych przez pojazdy, które nie spełniają stosownych norm. Ma to poprawić jakość powietrza w stolicy Belgii, które szczególnie zimą nie spełnia wymogów – czytamy na portalu swiatoze.pl.

Za złamanie zakazu i wjazd do strefy niskiej emisji niewłaściwym autem grozi mandat w wysokości 350 euro. W kontroli pomóc ma 170 kamer, zamontowanych na ulicach miasta. Urządzenia będą sczytywały dane z tablic rejestracyjnych i na tej podstawie będzie ustalane czy dany pojazd uzyskał pozytywną opinię podczas badania w stacji kontroli pojazdów – podaje swiatoze.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

2,2 mld zł na bezemisyjny transport publiczny

Polskie autobusy elektryczne pojadą do Brukseli. Wielkie zamówienie

Miedź i kierunki jej rozwoju w 2018. Pięć ważnych trendów

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno