zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Czterech zwycięzców w konkursie na karoserię samochodu elektrycznego

Data
Tagi

We wtorek spółka ElectroMobility Poland Poland ogłosiła końcowy wynik konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Komisja konkursowa wybrał cztery projekty.

Do ścisłego finału konkursu na projekt karoserii polskiego samochodu elektrycznego wybrano dziewięć projektów, spośród których ostatecznie wybrano cztery.

W konkursie za najlepsze uznano projekty przygotowane przez Łukasza Myszyńskiego, Sebastiana Nowaka, Mateusza Tomiczka oraz Damiana Wolińskiego. Zwycięzcy otrzymali po 50 tys. zł nagrody, a ich projekty nadwozia mają stanowić podstawę do produkcji prototypów.

W konkursie przyznano też wyróżnienia dla projektów 2sympleks i One One Lab.

Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku, ma być ogłoszony konkurs na prototyp auta elektrycznego skierowany do producentów pojazdów lub komponentów z branży samochodowej. Proces wyłonienia najlepszych prototypów ma potrwać do końca 2018 roku.

ElectroMobility Poland chce również przeprowadzić analizę “łańcucha wartości pojazdu elektrycznego”. Ma ona pokazać, w których elementach łańcucha istnieje największy potencjał do rozwoju innowacyjnych produktów. Jednocześnie Spółka przygotowuje się do konsumenckiego badania potrzeb i oczekiwań Polaków w stosunku do aut elektrycznych. Wyniki mają posłużyć do stworzenia modelu biznesowego, który ma pomóc w upowszechnieniu e-samochodów.


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.