zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Czy wiesz, że?

 • Czy brąz i mosiądz różnią się?

  Tak. Mosiądz powstaje w wyniku połączenia czystej miedzi z cynkiem. Jest wytrzymały, odporny na korozję i podatny na obróbkę plastyczną na zimno. Brąz powstaje przez połączenie cyny i fosforu z miedzią. Jest twardszy niż mosiądz; łączy w sobie wytrzymałość z odpornością na...

 • Czym są stopy miedzi?

  Stop powstaje poprzez połączenie metalu z jednym lub z większą ilością innych pierwiastków. Taka mieszanka umożliwia połączonym elementom uzyskanie właściwości, których nie posiadałyby indywidualnie w swoim czystym stanie. Proporcja miedzi i elementów dodanych może się...

 • Czy miedź podlega recyklingowi?

  Miedź jest jednym z niewielu materiałów, które podlegają wielokrotnemu recyklingowi, bez jakiejkolwiek utraty swych właściwości. W roku 2013, 35 proc. światowego zapotrzebowania na miedź pokryto z recyklingu. Szacuje się, że większość miedzi, która została wydobyta nadal...

 • Skąd pochodzi miedź?

  Miedź jest pozyskiwana z rudy, która występuje naturalnie w wielu miejscach na całym świecie. Chile, Chiny, Peru, Stany Zjednoczone i Australia to pięć krajów, w których wydobywa się najwięcej miedzi.

 • Czym jest miedź?

  Miedź jest podstawowym pierwiastkiem potrzebnym do życia roślin i zwierząt. Miedź jest również metalem przemysłowym, który posiada wyjątkowe przewodnictwo elektryczne i termalne. Można ją łatwo przetwarzać, a dzięki inkorporacji innych metali posiada szerokie spektrum parametrów...

 • Czy koszt wykonania instalacji z miedzi jest wysoki?

  Pod względem kosztów, miedź jest jednym z najkorzystniejszych materiałów. Jest łatwa i szybka w montażu oraz nadzwyczaj plastyczna. A elementy instalacji z miedzi są powszechnie dostępne.

 • Czy miedź może przyczynić się do obniżenia rachunków za energię elektryczną i gaz?

  Ze względu na fakt, iż miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła i elektryczności, w skuteczny sposób zapobiega stratom energii. W instalacjach centralnego ogrzewania straty ciśnienia w rurach miedzianych są minimalne, co oznacza, że cyrkulacja wody grzewczej wymaga mniej energii.

 • Czy miedź jest droga?

  W dłuższym okresie czasu miedź daje bezkonkurencyjny stosunek wartości do ceny. Jest łatwa w instalowaniu, nie wymaga konserwacji i pozwala oszczędzać na rachunkach za energię.

 • Budując dom energooszczędny stosuje się wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska. Czy miedź nadaje się do tego celu?

  Miedź jest naturalnym materiałem wydobywanym z ziemi. Jest trwała, energooszczędna i przeciwdrobnoustrojowa. Dlatego jest często stosowanym materiałem w budownictwie zrównoważonym.

 • Czy miedź jest materiałem proekologicznym?

  Miedź ma bardzo wysoką przewodność cieplną i elektryczną, co znacznie poprawia ekologiczny charakter budynku. Może być także wielokrotnie przetwarzana, praktycznie bez ograniczenia.

Popularne aktualności

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno