zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych Enei i Taurona

Strona główna > Archiwa wpisów > Dofinansowanie dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych Enei i Taurona

22 czerwca w w Warszawie podpisano pierwsze pięć dokumentów na dofinansowanie budowy i modernizacji inteligentnych sieci elektroenergetycznych przez Enea Operator i Tauron Dystrybucja.

W ramach podpisanej umowy Enea Operator otrzyma dofinansowanie w wysokości 11 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko poddziałania 1.4.1 Wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych o charakterze pilotażowym i demonstracyjnym. Z pieniędzy tych zgodnie z projektem spółka zrealizuje nowe przejście przez Wisłę w ramach modernizacji linii zasilającej gminę Dąbrowa Chełmińska. Dokona również przebudowy linii energetycznych w województwach kujawsko-pomorskim i lubuskim.

Z kolei Tauron Dystrybucja pochodzące z dofinansowania 19 mln zł przeznaczy na projekty realizowane w województwach łódzkim i śląskim, budowę i kompleksową modernizację wybranych elementów sieci średniego i niskiego napięcia (głównie linii kablowych i napowietrznych, stacji transformatorowych oraz złączy kablowych).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno