zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Domowe instalacje fotowoltaiczne atrakcyjne dla banków

Strona główna > Archiwa wpisów > Domowe instalacje fotowoltaiczne atrakcyjne dla banków

Na początku maja bank PKO BP zaprezentował ofertę w zakresie taniego finansowania domowych instalacji fotowoltaicznych, w dniu 6 maja w ramach programu Ekokredyt PV, swój produkt przedstawia BOŚ Bank.

Zgodnie z informacjami PKO BP – “ekopożyczka” może objąć zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych o wartości od 1 tys. zł do 50 tys. zł, a oprocentowanie wyniesie 4,99 proc. Pożyczka ma być spłacana w okresie od 1 miesiąca do 120 miesięcy, a montaż urządzeń za co najmniej 85 proc. kwoty pożyczki. Oprocentowanie aktualnego produktu BOŚ Banku to 4,92 proc.

Rozwój OZE – bez miedzi ani rusz

Osoby zainteresowane pozyskaniem finansowania na domową instalację fotowoltaiczną mogą skorzystać ponadto z preferencyjnej pożyczki oferowanej w ramach rządowego programu “Czyste powietrze”, składając w tym celu wniosek w swoim wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Pożyczka z “Czystego powietrza” na domową instalację fotowoltaiczną może pokryć do 100 proc. kosztów kwalifikowanych i może zostać udzielona na okres nie dłuższy niż 180 miesięcy. Oprocentowanie zmienne pożyczki wynosi WIBOR 12M + 70 pkt bazowych, ale nie mniej niż 2 proc. rocznie. Maksymalny koszt kwalifikowany zakupu i montażu domowej instalacji fotowoltaicznej (z wyłączeniem kosztów ponoszonych przez operatora sieci dystrybucyjnej) ustalono na 30 tys. zł. Ponadto przyjęty koszt kwalifikowany instalacji fotowoltaicznej za 1 kWp wynosi maksymalnie 6 tys. zł.

Przeczytaj także: Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.