zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dotacje na PV dla mieszkańców podrzeszowskich gmin

Strona główna > Archiwa wpisów > Dotacje na PV dla mieszkańców podrzeszowskich gmin

Data
Tagi

Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego realizuje projekt “Wsparcie rozwoju OZE na terenie ROF”, dzięki któremu w regionie ma powstać około 2,8 tys. instalacji fotowoltaicznych.

W ramach projektu mieszkańcy 13 gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego mogą liczyć na dofinansowanie instalacji elektrowni PV.

Całkowita wartość projektu wynosi 45,4 mln zł, z czego dofinansowanie to 35,6 mln zł. Mieszkańcy gmin będą mogli uzyskać dofinansowanie na poziomie do 85 proc. środków kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej. W praktyce o oznacza, że szacunkowy poziom dofinansowania typowej jednofazowej instalacji 3 kW, której cena netto wynosi około 15 tys. zł, sięgnie 57-64 proc.całkowitych kosztów.

Zgodnie z zasadami projektu przez pięć lat właścicielem instalacji fotowoltaicznych będzie gmina, a to oznacza, że właściciel nieruchomości nie będzie mógł dokonywać w niej żadnych zmian. Po upływie tego czasu instalacje zostaną bezpłatnie przekazane mieszkańcom na własność.

Jak szacuje Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach projektu może powstać około 2,8 tys. instalacji fotowoltaicznych.
Nabór wniosków zainteresowanych przystąpieniem do projektu odbywać się będzie w dniach 11 – 29 września 2017 roku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.