zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dwie kolejne elektrownie fotowoltaiczne w zachodniopomorskim

Strona główna > Archiwa wpisów > Dwie kolejne elektrownie fotowoltaiczne w zachodniopomorskim

Data
Tagi

W województwie zachodniopomorskim powstaną dwie kolejne elektrownie fotowoltaiczne. Instalacje o mocy ok. 1 MW każda uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Elektrownie PV powstaną w miejscowościach: Czarne Małe i Broczyno w gminie Czaplinek.

Obie inwestycje będę realizowane przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. zachodniopomorskiego w ramach drugiej osi priorytetowej- Gospodarka niskoemisyjna. Budowa elektrowni w miejscowości Czarne Małe ma kosztować ponad 5 milionów złotych, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z RPO. Instalacja ta ma rocznie wytwarzać ok. 1 GWh energii elektrycznej, co pozwoli na ograniczenie emisji do atmosfery ponad 840 ton dwutlenku węgla w skali roku.

Koszt drugiej inwestycji jest na podobnym poziomie – wynosi 5,1 mln zł, a dofinansowanie ze środków RPP wyniesie ponad 2,4 mln zł. Inwestor szacuje, że roczna produkcja energii elektrycznej w tej instalacji osiągnie również poziom zbliżony do 1 GWh, co doprowadzi do uniknięciu emisji do atmosfery ponad 842 ton dwutlenku węgla i innych gazów rocznie.

W województwie zachodniopomorskim powstaje już kilka elektrowni fotowoltaicznych, które uzyskały wsparcie z RPO, między innymi w Wałczu (1 MW), Dąbkach (100 KW), Stargardzie (1, 89 MW), Kraśniku Koszalińskim (1 MW), Płotach (300 KW), Starym Czarnowie (1 MW).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno