zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

EEC Green: energia, biznes, środowisko oraz efektywność energetyczna

Strona główna > Archiwa wpisów > EEC Green: energia, biznes, środowisko oraz efektywność energetyczna

W Katowicach rozpoczał się EEC Green. Poruszane są takie tematy jak zrównoważony rozwój w strategiach firm, innowacyjne rozwiązania w biznesie i życiu publicznym służące środowisku naturalnemu. W dyskusji biorą udział liderzy wielkich firm, światowych organizacji, politycy i eksperci.

W EEC Green wezmą udział m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz słynny polarnik Marek Kamiński. Przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi wypowiedzą się podczas  dyskusji na temat efektywnej energii oraz zaprezentują wpływ miedzi na efektywność energetyczną.   

EEC Green to impreza towarzysząca szczytowi klimatycznemu COP24, który jest ważnym spotkaniem przywódców państw, którzy rozmawiają, jak zaradzić globalnemu ociepleniu. Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed państwami, to ustanowienie reguł wdrażania pierwszej globalnej umowy klimatycznej, jaką jest Porozumienie Paryskie.

EEC Green, gdzie w ciągu 2 dni zgromadzi się około 1000 uczestników – polityków, przedsiębiorców, szefów światowych korporacji, ekspertów czy dziennikarzy – tych, dla których zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów.

Konferencja EEC Green rozpoczęła się od debaty na temat zrównoważonego rozwoju. Podczas całego spotkania poruszona zostanie tematyka zrównoważonego rozwoju, skonfrontowana z  jej najważniejszymi aspektami: świadomością konsumentów, odpowiedzialnością przedsiębiorców i trafnością rozwiązań regulacyjnych, a także efektywnością energetyczną. Główne wątki całej konferencji wskazane zostaną w trakcie debaty inaugurującej, którą poprowadzi Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

W sesji „Efektywna energia” uczestniczyć będą przedstawiciele Instytutu – Bernard Respaut, dyrektor zarządzający, European Copper Institute w Brukseli oraz Michał Ramczykowski, reprezentujący Europejski Instytut Miedzi we Wrocławiu. Miedź będąc najlepszym przewodnikiem elektryczności i ciepła spośród metali technicznych, w istotny sposób przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej urządzeń elektrycznych i sprzętu gospodarstwa domowego, takich jak maszyny elektryczne, transformatory, klimatyzatory i pompy ciepła. Obniżenie zużycia energii w przeliczeniu na jednostkę produkcji zmniejsza z kolei emisję CO2 z elektrowni, wspomagając batalię przeciwko zmianie klimatu. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

Tematyka EEC Green nie przypadkiem pokrewna jest trwającemu w Katowicach szczytowi klimatycznemu COP24. Uczestnicy debat nadadzą jej jak najbardziej praktyczny wymiar. Chodzi o to, w jaki sposób biznes, a także zarządzający miastami, mogą realizować w swoich strategiach ideę zrównoważonego rozwoju. Stąd obecność w agendzie przedstawicieli największych europejskich i globalnych korporacji, które działania na rzecz środowiska wpisały na trwałe w swoje strategie – czytamy na stronie organizatora.

CZYTAJ TAKŻE:  Innowacyjność w energetyce, czyli EEC Green. Europejski Instytut Miedzi przedstawi kluczową rolę miedzi dla lepszej efektywności energetycznej

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno