zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Electric Marathon przyjeżdża do Polski

Strona główna > Archiwa wpisów > Electric Marathon przyjeżdża do Polski

Od niedzieli do wtorku (22 – 24 maja 2016 r.) samochody z napędem elektrycznym, biorące udział w Electric Marathon, będą przejeżdżały przez Polskę.

W dniach 22 maja – 3 czerwca 2016 r. odbędzie się piąta edycja rajdu Electric Marathon Lwów – Monte Carlo 2016, który swoim zasięgiem obejmie 10 europejskich krajów. Trasa rajdu o długości ponad 3000 km przebiegać będzie między innymi przez Polskę.

W niedzielę 22 maja uczestnicy maratonu będą gościli w Rzeszowie, gdzie zlokalizowano linię mety pierwszego etapu rajdu. Natomiast w poniedziałek wystartują na trasę drugiego etapu maratonu, która prowadzi z Rzeszowa do Wieliczki. Następnego dnia rano wyruszą z Wieliczki do Ostrawy w Czechach. Trasa rajdu będzie przebiegać ponadto przez Słowację, Austrię, Niemcy, Szwajcarię, Włochy i Francję.

Warto zwrócić uwagę, że Electric Marathon nie jest typowym rajdem, w którym liczy się szybkość. W tej rywalizacji tzw. samochód „zero”, który jedzie pierwszy na trasie ustanawia czas testowy przejazdu. Zwycięzcą zostaje uczestnik, którego czas przejazdu jest najbliższy czasu zerówki. Jednocześnie, co istotne uczestnicy rajdu poruszają się po drogach w ramach normalnego ruchu drogowego i zgodnie z przepisami.

W tegorocznej edycji rajdu ma wziąć udział ok. 10 zespołów, które będą korzystały z samochodów elektrycznych między innymi takich firm jak: Tesla, BWM czy Fisker.

Więcej informacji na stronie: www.electricmarathon.com

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno