zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

ElectroMobility Poland zaprezentował projekty karoserii samochodu elektrycznego

Strona główna > Archiwa wpisów > ElectroMobility Poland zaprezentował projekty karoserii samochodu elektrycznego

Data
Tagi

Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała w poniedziałek galerię prac zakwalifikowanych do trwającego konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń 66 spełniło wymogi formalne, 27 prac zgłosiły biura projektowe, a 39 projektów pochodzi od osób fizycznych. Pierwsza oficjalna prezentacja prac konkursowych odbyła się dziś podczas wrocławskiego Kongresu Regionów.

– Wysoki poziom merytoryczny projektów spowodował, że Jury konkursu będzie miało z czego wybierać. Efektowność wizualizacji jest dowodem na to, jak wielki potencjał drzemie w polskich projektantach i inżynierach. Chcemy skorzystać z tych atutów na rodzimym rynku – mówił podczas wystąpienia prezes ElectroMobility Poland Maciej Kość.

Władze spółki podkreślają, że konkurs ma pokazać jakiego samochodu chcą kierowcy w naszym kraju i zapowiadają, że na kolejnym etapie zostanie wykonany prototypy, a później krótkie serie, które pozwolą poddawać projekt weryfikacji przyszłych użytkowników.

– To pierwszy, ale bardzo ważny etap prac nad polskim samochodem elektrycznym. Żeby za kilka lat sprzedać samochód made in Poland, już dziś trzeba dbać, aby produkt wpisywał się w oczekiwania ludzi – komentuje Piotr Zaremba, Szef Projektu Electromobility Poland.

Jury Konkursu będzie obradować w lipcu i sierpniu, a rozstrzygnięcie nastąpi 12 września podczas uroczystej gali. Konkurs wyłoni 5 zwycięskich wizualizacji, na podstawie których powstaną jeżdżące prototypy.

Galeria projektów karoserii samochodu elektrycznego

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno