zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Elektryczne autobusy. Polska w czołówce

Strona główna > Archiwa wpisów > Elektryczne autobusy. Polska w czołówce

Polska jest na czwartym miejscu pod względem liczby autobusów na prąd, tuż za Francją. Liderem e-zmian jest Warszawa – tak wynika z raportu analityka rynku elektrycznych pojazdów Stefana Baguette’a. Elektryczne autobusy nie są już tylko niszą.

Na pierwszym miejscu znalazła się Wielka Brytania, gdzie po ulicach na koniec 2017 roku jeździło 356 elektryków. Kolejna jest Holandia, gdzie jeździ 316 takich pojazdów. Trzecie miejsce przypadło Francji – 258 elektrycznych busów. Polska jest na czwartym miejscu z liczbą 256 aut. Dodajmy, że w Warszawie W ciągu dwóch lat z Traktatu Królewskiego mają zniknąć wszystkie autobusy spalinowe, a po stolicy ma jeździć w sumie 160 „elektryków.” W zeszłym roku Warszawa przyłączyła się do tzw. Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów.

Ze wspomnianego raportu wynika, że w 2017 roku przewoźnicy w Europie zamówili aż 1246 autobusów o napędzie elektrycznym. W tej liczbie najwięcej, bo co najmniej 1050, było pojazdów zasilanych przez baterie. Poza tym 96 to hybrydy, 21 autobusów na ogniwa paliwowe oraz 79 trolejbusów wyposażonych w baterie.

To oznacza dwukrotny wzrost zamówień na autobusy elektryczne. W 2016 roku było to „jedynie” 530 sztuk. Zamówienia na pojazdy o takim sposobie napędzania stanowią już 10 proc. europejskiego rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwsze takie miasto na świecie. Na ulicach tylko elektryczne autobusy

Polskie autobusy elektryczne pojadą do Brukseli. Wielkie zamówienie

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno