zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Elon Musk pokazał elektryczną ciężarówkę. Ujawnił też cenę

Strona główna > Archiwa wpisów > Elon Musk pokazał elektryczną ciężarówkę. Ujawnił też cenę

Data
Tagi

Tesla ujawniła osiągi elektrycznej ciężarówki Semi. Liczby robią wrażenie.

Pojazd zostanie wyposażony w cztery silniki napędzające tylne osie. Ciężarówka będzie miała niezłe przyspieszenie. Auto w pełni naładowane( 36 ton) będzie  w stanie przyspieszyć do 100 kh/h w ciągu 20 sekund. To świetny wynik, bo auta ciężarowe z silnikiem spalinowym nie mają takich osiągów.

Największe wrażenie robi jednak zasięg elektrycznej ciężarówki Tesli. Na pojedynczym ładowaniu ma ona przejeżdżać dystans aż 800 km (500 mil).

Pojazd posiada też zaawansowanego autopilota, który wesprze kierowcę i zapobiegnie kolizji. Poza tym centralne położenie kierowcy zapewnia maksymalną widoczność i kontrolę. Kabina kierowcy została zaprijektowana tak, aby miał on jak największy komfort jazdy.

Koszt energii elektrycznej konieczny do użytkowania ciężarówki jest o połowę mniejszy niż w przypadku oleju napędowego – wylicza Tesla.

ZOBACZ FILMIK Z PREZENTACJI CIĘŻARÓWKI SEMI:

Produkcja Semi rozpocznie się w 2019 r. Jak czytamy na stronie Tesli, za rezerwację którejkolwiek z wymienionych odmian Semi, trzeba uiścić opłatę w wysokości 20 000 dolarów (ok. 72 000 zł).

Cena wersji z limitowanej Founders Series została ustalona na 200 000 dolarów (ok. 718 000 zł). Klienci powinni zapłacić z góry całą kwotę.

 

Czytaj również:

Samochody spalinowe będą stopniowo wypierane przez auta elektryczne

Raport: „E-mobilność: wizje i scenariusze rozwoju”

Największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych powstanie w Polsce

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.