zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Enea Operator zawarła kolejną umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy UE

Strona główna > Archiwa wpisów > Enea Operator zawarła kolejną umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy UE

Enea Operator podpisała w tym roku już ósmą umowę na dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych. Tym razem dotacja przyznana została na projekty realizowane w województwie zachodniopomorskim dla zwiększenia potencjału sieci energetycznej w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł na średnim i niskim napięciu. Wartość inwestycji to około 4,2 mln zł, natomiast dotacja wyniesie ponad 1,7 mln zł. Unijne środki pozwolą m.in. na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań – zabudowy transformatorów z automatyczną regulacją napięcia podczas pracy.

Umowa na dofinansowanie została zawarta z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, działającym w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dotacja została przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zasady konkursu dopuszczały wnioskowanie o dotacje dla zwiększenia potencjału sieci energetycznej w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł na średnim i niskim napięciu.

– Starania o pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej z obecnej perspektywy wsparcia przynoszą oczekiwane efekty, czego dowodem jest zawarcie kolejnej umowy o dofinansowanie. Dzięki pozyskanym środkom możemy przeprowadzić inwestycje na średnim i niskim napięciu, w tym zastosować innowacyjne rozwiązanie, jakim są transformatory z automatyczną regulacją napięcia podczas pracy. Bez środków unijnych wdrożenie tego typu rozwiązań byłoby utrudnione, w obliczu wielu innych pilnych potrzeb i inicjatyw inwestycyjnych – powiedział Dariusz Strzelecki, dyrektor Departamentu Planowania i Rozwoju Enei Operator.
– Dotacja pochodzi ze środków będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego, co cieszy, bo wskazuje na wolę wzmacniania infrastruktury elektroenergetycznej przez jednostki samorządu terytorialnego, które jak widać nie pozostają obojętne na wskazywane potrzeby oraz wspólny interes we wzmacnianiu sieci – dodał dyrektor Strzelecki.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno