zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Enea Operator zmodernizowała cztery stacje elektroenergetyczne

Data
Tagi

Enea Operator pierwszy raz w swojej historii jednocześnie uruchomiła cztery całkowicie przebudowane Główne Punkty Zasilające (GPZ). Łączna wartość zmodernizowanych obiektów: Załom, Niemierzyn, Tanowska i Stargard Wschód to ponad 32 mln zł. Wszystkie stacje zlokalizowane są w województwie zachodniopomorskim.

Zmodernizowane obiekty Enei Operator poprawią bezpieczeństwo energetyczne, jakość dostaw energii elektrycznej oraz możliwości zasilania nowych Odbiorców w rejonie Osiedli Załom i Szczecin Dąbie, w północnej części oraz śródmieściu Szczecina, wschodniej części Stargardu, a także w gminach Police i Nowe Warpno – powiedział podczas uroczystości Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Modernizacja obiektów obejmowała między innymi przebudowę rozdzielni wysokiego napięcia, budowę nowych stanowisk transformatorów wraz z budową nowych budynków rozdzielni. Wszystkie stacje po modernizacji są nowoczesnymi obiektami, w pełni zautomatyzowanymi, z możliwością dalszej rozbudowy w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na moc.

– Do tej pory na obszarze szczecińskim zainwestowaliśmy w modernizację i rozbudowę naszej infrastruktury 1,5 mld zł. Nasze działania to nie proste odtworzenie sieci, tworzymy zupełnie nowe rozwiązania, które w przyszłości powinny zabezpieczyć region przed sytuacją, która miała miejsce kilka lat temu w Szczecinie – dodał Marek Szymankiewicz, wiceprezes Enei Operator ds. infrastruktury.

Wykonawcą GPZ Tanowska o wartości prawie 7,9 mln zł jest firma MEGA-POL. Pozostałe stacje Załom, Niemierzyn, Stargard Wschód zbudowała spółka Eltel Networks. Wartość tych trzech kontraktów to ponad 24 mln zł.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno