zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Enea Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie w gminie Mieścisko

Strona główna > Archiwa wpisów > Enea Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie w gminie Mieścisko

Data
Tagi

Enea Oświetlenie wybudowała w Mieścisku inteligentne oświetlenie drogowe LED. To pierwsza taka instalacja na terenie obsługiwanym przez tę spółkę. Nowoczesny system steruje lampami na ścieżce pieszo-rowerowej w ten sposób, że światło podąża za przechodniem lub rowerzystą. Inwestycja w Mieścisku stanowi część prac, w trakcie których Enea Oświetlenie, w formule ESCO, zmodernizowała oświetlenie w 25 miejscowościach na terenie tej gminy.

Nowa instalacja oświetleniowa o długości około 850 m zlokalizowana jest w Mieścisku przy ulicy Wągrowieckiej. Wzdłuż ścieżki pieszo rowerowej firma zainstalowała 24 energooszczędne oprawy o mocy 19 W każda, wyposażone w tzw. autonomiczny system inteligentnego sterowania oświetleniem.

Dla efektywnego zarządzania oświetleniem, podczas prac projektowych, instalację podzielono na odcinki, tzw. sektory. Na podstawie analizy ruchu na ścieżce, określono 16 punktów węzłowych, które sterują oświetleniem odpowiedniego sektora. Lampy LED w punktach węzłowych wyposażone są w czujniki ruchu. Gdy pojawia się ruch wysyłany jest bezprzewodowo sygnał, który wybudza kolejne oprawy i rozświetla najbliższą okolicę – światło wędruje wraz z rowerzystą lub pieszym.

– Zastosowanie inteligentnego systemu opartego na energooszczędnych lampach spowoduje oszczędności na kosztach energii elektrycznej oraz utrzymania oświetlenia jakie ponosi Gmina. Wysoka jakość nowego oświetlenia gwarantuje także jego mniejszą awaryjność, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacji – wymienia prezes Mariusz Kądziołka.

Budowa ścieżki wystartowała 16 marca 2016 r.; oświetlenie obecnie działa i trwają prace odbiorowe.

Inwestycja w Mieścisku stanowi część prac, w trakcie których Enea Oświetlenie, w formule ESCO, zmodernizowała oświetlenie w 25 miejscowościach na terenie Gminy. Zainstalowano łącznie 780 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED. Formuła ESCO oznacza, że koszt inwestycji w całości pokryła Enea Oświetlenie, a spłata instalacji następuje z oszczędności powstałych z opłat za energię i eksploatację oświetlenia.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno