zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Enea, Poczta Polska i Kolejowe Zakłady Łączności – razem na rzecz elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Enea, Poczta Polska i Kolejowe Zakłady Łączności – razem na rzecz elektromobilności

Data
Tagi

Spółki zobowiązały się do wymiany doświadczeń związanych z eksploatacją ładowarek i pojazdów elektrycznych

Jak podkreślano podczas Kongresu 590, podpisanie listu intencyjnego o współpracy trzech spółek wpisuje się w ich strategie w zakresie elektromobilności. Poczta Polska będąc największą polską firmą logistyczną, działającą w Europie Środkowo-Wschodniej przygotowuje się do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”. Mają one spowodować ograniczenie emisji zanieczyszczeń komunikacyjnych, m.in. pyłów i tlenków azotu, zmniejszyć natężenie ruchu samochodowego. Poczta Polska współpracuje z firmami i instytucjami, które działają na rzecz elektromobilności. Jak podkreślali przedstawiciele spółki,  zależy im, aby transport przesyłek pocztowych był w coraz większym stopniu ekologiczny i wspomagać elektromobilność, choćby poprzez montaż ładowarek w  sortowniach i przy placówkach pocztowych.

Polska miedź napędza elektromobilność

Jak podkreślali przedstawiciele Grupy ENEA, wykorzystanie na dużą skalę pojazdów elektrycznych wymaga powstania odpowiedniego ekosystemu. Jego częścią są sieci energetyczne oraz podłączone do nich stacje ładowania samochodów elektrycznych. Spółka wpisuje się w aktualne trendy rozwojowe obszaru elektromobilności i aktywnie uczestniczy w budowie ekosystemu dla e-aut, który otwiera możliwości tworzenia nowych linii biznesowych dla koncernów energetycznych. Zapoczątkowana podczas Kongresu współpraca z Pocztą Polską jest zgodna ze strategicznymi planami rozwojowymi Enei w tym obszarze. Przygotowane na potrzeby Poczty Polskiej stacje ładowania ecoMOTO to zaawansowane i innowacyjne urządzenia, które spełniają wszelkie wymogi Ustawy o elektromobilności.

Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

Urządzenia te posiadają certyfikat zgodności z normami branżowymi, a niedawno otrzymały również Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zabezpieczeń. ecoMOTO jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty. Podpisywane porozumienie, to zdaniem przedstawicieli KZŁ kolejny istotny krok w kierunku rozwoju elektromobilności w Polsce. Wraz z Partnerami z Poczty Polskiej i Grupy Enea spółka będzie nie tylko rozwijać infrastrukturę ładowania dla Poczty Polskiej, ale również edukować i promować elektromobilność.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno