zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energa dostanie pieniądze z UE na modernizację elektrowni w Borowie

Strona główna > Archiwa wpisów > Energa dostanie pieniądze z UE na modernizację elektrowni w Borowie

Data
Tagi

Energa Wytwarzanie podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie umowę na dofinansowanie modernizowana elektrownia wodna w Borowie w województwie zachodniopomorskim.

Spółka uzyskała od WFOŚiGW dofinansowanie w wysokości 2 765 tys. zł na projekt „Modernizacji elektrowni wodnej w Borowie”. Szacunkowy całkowity koszt planowanej modernizacji wynosi 6 981 tys. zł.

Elektrownia Borowo zlokalizowana jest w gminie Kalisz Pomorski (woj. zachodniopomorskie). Projekt modernizacji zakłada wyposażenie elektrowni w dodatkowy, wysokosprawny hydrozespół o mocy 0,7 MWe i nowe urządzenia pomocnicze. Działania obejmą również poprawę stanu technicznego istniejącej infrastruktury, w tym wymianę rozdzielni 15 kV wraz ze stacją napowietrzną na stację wnętrzową z transformatorami suchymi.

Po modernizacji elektrowni w Borowie jej produkcja ma wzrosnąć o prawie 760 MWh rocznie, co przełoży się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 615 ton w skali roku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.