zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energa zmodernizowała oświetlenie uliczne w gminie Sulęczyno

Strona główna > Archiwa wpisów > Energa zmodernizowała oświetlenie uliczne w gminie Sulęczyno

Data
Tagi

Spółka Energa Oświetlenie zakończyła pierwszą w tym roku modernizację oświetlenia ulicznego. W Sulęczynie i 24 okolicznych miejscowościach, położonych na terenie tej gminy, wymieniono 441 energochłonnych lamp sodowych na energooszczędne matryce LED. Prace rozpoczęły się na początku grudnia ubiegłego roku, a 21 lutego 2017 r. nastąpił odbiór inwestycji.

Zastosowanie matryc LED pozwoli między innymi na znaczne oszczędności w budżecie samorządami związane ze zużyciem energii oraz będzie miało pozytywne oddziaływanie ekologiczne. To nowoczesne oświetlenie jest bowiem bardziej przyjazne dla środowiska.

Posiadająca liczne walory turystyczne Gmina Sulęczyno wielką wagę przywiązuje do redukcji emisji zanieczyszczeń. Z wyliczeń wynika, że dzięki LED-om Gmina zaoszczędzi rocznie ponad 130 MWh energii elektrycznej, co odpowiada zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 100 ton.

Znaczne oszczędności i korzyści dla środowiska naturalnego to nie jedyna zaleta uzyskana w wyniku przeprowadzonej modernizacji. Białe światło emitowane przez lampy LED przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz podkreśli walory krajobrazowe tego regionu.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno