zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

„Energetyka Odnawialna dla Biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia” – studia podyplomowe

Strona główna > Archiwa wpisów > „Energetyka Odnawialna dla Biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia” – studia podyplomowe

Instytut Energetyki Odnawialnej wspólnie ze Szkołą Biznesu uruchomił studia podyplomowe pt. „Energetyka Odnawialna dla biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia”.

Program studiów jest adresowany do ekspertów z rynku OZE: managerów, inwestorów, dostawców technologii lub deweloperów w obszarze energetyki odnawialnej i przedstawicieli banków finansujących projekty energetyczne. Jednym z tematów poruszanych podczas rocznych studiów będzie analiza rynkowa projektów wiatrowych i fotowoltaicznych.

Co roku powstaje w Polsce coraz więcej instalacji fotowoltaicznych, jeszcze nie tak dawno, popularne były wyłączanie instalacje dachowe. Obecnie biznes widzi duże możliwości rozwoju w projektach jedno czy kilku, a nawet kilkudziesięciu megawatowych farmach słonecznych. Według bazy projektów prowadzonej przez zespół IEO w Polsce jest 2,2 GW mocy w projektach PV, w tym ok. 0,8 GW projektów PV z wydanymi warunkami przyłączenia o mocy powyżej 1 MW.

Inwestycje w energetyce, a w szczególności w energetyce odnawialnej, nie należą do najprostszych. Przede wszystkim wymagają aktualnej wiedzy na temat OZE i rynku energii. Częściowo wynika to z tego, że mamy do czynienia z różnego rodzaju technologiami i specyficznym rynkiem, na którym te technologie działają, a także z trudnym do uzgodnienia czynnikiem legislacyjnym związanym z polityką energetyczną. To, co mogą zrobić inwestorzy, to szybko uzupełnić wiedzę albo pogłębić ją w kierunku inwestycji w odnawialne źródła energii pod warunkiem, że wcześniej mieli doświadczenia z obszaru energetyki tradycyjnej i z tym bagażem wiedzy i doświadczeń przejdą do rynku energetyki odnawialnej. Natomiast ci, którzy działają już na rynku energetyki odnawialnej potrzebują uaktualnienia wiedzy technologicznej i tej związanej z olbrzymimi zmianami, jakie dokonują się na rynku.

Program studiów będzie obejmował pogłębioną analizę funkcjonowania OZE w decentralizującym się systemie energetycznym i na liberalizującym się rynku UE, przygotowywanie i finansowanie projektów inwestycyjnych czy szczegółowe omówienie studiów przypadku dla modelowych/referencyjnych inwestycji, w szczególności inwestycji wiatrowych, fotowoltaicznych oraz hybryd w formule lokalnych grup bilansujących i spółdzielni energetycznych (renewable energy communities).

W programie studiów znajdą się praktyczne i aktualne tematy takie jak: symulacja wydajności i produktywności instalacji, sprzedaż i kontraktowanie inwestycji OZE – przegląd obecnych i planowanych regulacji, autoprodukcja, sprzedaż rynkowa na giełdzie, sprzedaż spółce obrotu , komercyjna sprzedaż energii z OZE – umowy PPA; etapy rozwoju projektów i zarzadzanie projektami: przygotowanie, development, wykonawstwo, wymagania prawne i techniczne.

Więcej informacji na stronie https://ieo.pl/pl/projekty/studia-podyplomowe

Pełen zakres merytoryczny programu i informacje organizacyjne są dostępne na stronie studiów www.biznes.edu.pl/energetyka-odnawialna-dla-biznesu.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.