zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energetyka wiatrowa i ciepłownictwo – “Power to heat”, PPA

Strona główna > Archiwa wpisów > Energetyka wiatrowa i ciepłownictwo – “Power to heat”, PPA

Data
Tagi

Jak wskazuje Grzegorz Wiśniewski, Prezes IEO, w przypadku umów PPA najlepszy kontrahent dla wiatraków to ciepłownictwo, dzięki technologii „power to heat” oraz dużej zbieżności profili produkcji i zapotrzebowania na energię.

Eksperci wskazują, że sektor ciepłowniczy potrzebuje energii z OZE (zielone ciepło), w szczególności z gwarancją pochodzenia, co umożliwi wypełnienie wymagań pakietu zimowego, będąc jednocześnie możliwością najtańszego magazynowania nadwyżek produkcji energii elektrycznej z wiatraków w magazynach ciepła, także sezonowych.

Kogeneracja – zastosowanie i korzyści. Zobacz raport

Zdaniem Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa IEO, energetyka wiatrowa ma mocny imperatyw do zawierania umów na sprzedaż energii w formule PPA, a zawarcie przez farmę wiatrową umowy typu corporate PPA nie będzie mieć wpływu na uczestnictwo takiej farmy w systemie certyfikatowym i na możliwość otrzymywania przez nią zielonych certyfikatów.

W Polsce nadal znakomita większość energii elektrycznej wytwarzana jest z węgla, co oznacza, że jej ceny kształtowane są przez technologie węglowe. W ubiegłym roku, aby tylko ograniczyć się do czynników fundamentalnych, w związku ze wzrostem cen węgla kamiennego oraz kosztów uprawnień do emisji CO2 ceny energii elektrycznej poszły w górę.

Polecamy także: Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w sektorze energetycznym. Jak to osiągnąć?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno