zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Europejski akcelerator biznesu proponuje środki na rozwój innowacyjnych technologii w sektorze energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Europejski akcelerator biznesu proponuje środki na rozwój innowacyjnych technologii w sektorze energii

Data
Tagi

Europejski akcelerator biznesu w energetyce, InnoEnergy, rozpoczyna właśnie szóstą edycję „Rundy Inwestycyjnej”. Jej celem jest wsparcie oraz promocja innowacyjnych technologii w sektorze energii.

Nową edycję stworzono z myślą o nowatorskich pomysłach technologicznych oraz modelach biznesowych, dobrze wpisujących się w ewolucję, której obecnie podlega energetyka. InnoEnergy tworzy dla nich warunki rozwoju w ramach swojej ogólnoeuropejskiej sieci, złożonej z przedsiębiorstw, ośrodków akademickich i ekspertów branżowych. Dzięki współpracy, start-upy, małe i średnie firmy oraz duże koncerny mają większe szanse na sprostanie wyzwaniom, jakie stawia przed nimi komercjalizacja technologii, a czas, jaki upływa między zakończeniem fazy badań a rynkowym wdrożeniem, ulega istotnemu skróceniu.

Innowacje w energetyce są istotne w procesach redukowania emisji, ograniczenia zmian klimatu i dostarczania zrównoważonej energii krajom na całym świecie – zaznacza Diego Pavia, dyrektor wykonawczy InnoEnergy.

Od czasów pierwszej „Rundy Inwestycyjnej” w 2011 roku, InnoEnergy z powodzeniem sfinansowało projekty w łącznej kwocie 1,2 miliarda euro, z czego udział InnoEnergy wyniósł 147 milionów euro.
Pozostała część została sfinansowana przez partnerów oraz inwestorów. Ogółem w całej Europie realizowanych jest 250 projektów, w wyniku których wprowadzono na rynek 78 innowacyjnych produktów i usług.

Współfinansowanie projektu to oczywiście jeden z kluczowych elementów naszej oferty. Jednak to co nas wyróżnia i jest szczególnie atrakcyjne dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to przede wszystkim aktywne wsparcie w wejściu na zagraniczne rynki oraz możliwość współpracy z czołowymi graczami sektora energetycznego w Europie – mówi Jakub Miler, dyrektor zarządzający InnoEnergy w Polsce.

„Runda Inwestycyjna” trwa od 1 lutego do 7 kwietnia 2017 roku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.