Europejski Instytut Miedzi w Brukseli zorganizował warsztaty w których udział wzięło około 50 uczestników. Zorganizowano 4 sesje, podczas których 17 prelegentów dyskutowało na temat regulacji, nadzoru rynku, technologii i ekologiczności transformatorów mocy. EIM wystąpił w roli prowadzącego i przygotowało trzy prezentacje.
Warsztaty dotyczyły takich tematów jak przygotowanie regulacji prawnych, neutralność technologiczna, egzekwowanie przepisów, nowoczesne sieci i gospodarka cyrkulacyjna. Obecnie wydajność energetyczna transformatorów jest racjonalnie uwzględniona, kolejnym wyzwaniem dla w tym temacie może być gospodarka cyrkulacyjna.
Wśród uczestników znalazły się ABB, ArcelorMittal, Aurubis, Cargill, CG Electric, Dow, Dupont, Eandis, EDF, ENEA, ENEL, EnergyVille, Entso-E, Komisja Europejska, SAPPI, Schneider, Siemens i Thyssenkrupp. Więcej na ten temat czytaj tutaj.
Transformatory rozdzielcze efektywne energetycznie
Straty dystrybucji energii wahają się od 4% do ponad 20%. Zastosowanie transformatorów rozdzielczych efektywnych energetycznie może zaoszczędzić 18,5 TWh na rok, co odpowiada około 7 milionom ton CO2 rocznie. TCO, czyli całkowity koszt posiadania to motto i filozofia prowadząca do optymalnych inwestycji w efektywne urządzenia.
Najważniejsze bariery spowalniające ten kierunek są analizowane i opisywane są możliwości ich przełamania, ze szczególnym uwzględnieniem zmian przepisów, które stanowią zachętę dla dystrybutorów do inwestowania e efektywne transformatory. Czytaj więcej na ten temat tutaj.