zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Europejski Instytut Miedzi partnerem sesji Zielona Energia w Europie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Strona główna > Archiwa wpisów > Europejski Instytut Miedzi partnerem sesji Zielona Energia w Europie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Europejski Instytut Miedzi jest partnerem sesji tematycznej „Zielona Energia w Europie” (14 maja br., godz. 11:30-13:00) podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG). W trakcie spotkania eksperci będą dyskutować na temat: bodźców rozwoju sektora OZE, dostępności technologii oraz jej kosztów, a także warunków rentowności oraz uwarunkowań zachęcających inwestorów do inwestowania w odnawialne źródła energii.

Miedź to jeden z kluczowych surowców dla nowoczesnej energetyki. Technologie oparte na miedzi odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu efektywności energetycznej gospodarki oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) ‒ z takim przesłaniem eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi będą uczestniczyć w XI. edycji EKG.

– Europejski Instytut Miedzi aktywnie angażuje się w kluczowe inicjatywy, kształtujące przyszłości sektora energetycznego w Polsce oraz UE. Miedź stosowana jest bowiem w całym systemie energetycznym i ma fundamentalną rolę w kontekście poprawy efektywności energetycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), magazynowania energii oraz ochrony środowiska naturalnego. Polska, jako jeden z największych producentów miedzi na świecie, odgrywa w tym kontekście szczególną rolę – komentuje Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi.

ZOBACZ  TAKŻE Zielona energia oparta na miedzi

Instytut zorganizował także wystawę pt. „Zrównoważona miedź w procesie transformacji energetycznej” (ang. Sustainable copper for energy in transition), którą będzie można oglądać w foyer Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Zachęcamy do jej zobaczenia.

XI. Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2019 r. Wśród gości znajdą się m.in. unijni dygnitarze, kluczowi przedstawiciele polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz reprezentanci biznesu, eksperci i liderzy opinii.

W pierwszym dniu Kongresu, 13 maja, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski  zaprezentuje Politykę Energetyczną Państwa (PEP) do roku 2040 po konsultacjach. Poszczególne rozdziały dokumentu będą następnie dyskutowane podczas kongresu. Według zapowiedzi Ministerstwa Energii, projekt PEP powinien zostać przedłożony Radzie Ministrów do przyjęcia w połowie roku.

Europejski Instytut Miedzi opracował uwagi i rekomendacje  w ramach konsultacji społecznych do projektu przygotowanego przez Ministerstwo Energii.

CZYTAJ: Polityka Energetyczna Polski do 2040. Rekomendacje Europejskiego Instytutu Miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno