zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Farmy wiatrowe na morzu. Francja grozi wypowiedzeniem wsparcia

Strona główna > Archiwa wpisów > Farmy wiatrowe na morzu. Francja grozi wypowiedzeniem wsparcia

Koszty morskiej energetyki wiatrowej spadają tak szybko, że wyniki aukcji sprzed kilku lat na budowę farm u brzegów Francji nie mają już nic wspólnego z rzeczywistością – uznał najwyraźniej rząd Francji i zamierza otworzyć sobie furtkę do renegocjacji przyznanego wsparcia – podaje portal Wysokie Napięcie.

Do parlamentu trafił już projekt odpowiedniej nowelizacji, co wzbudziło duże zaniepokojenie w branży OZE. Jak podaje portal modyfikacja dot. energetyki oznacza, że właściwy mister będzie mógł renegocjować wysokość wsparcia udzielonego w już rozstrzygniętych aukcjach. Wprawdzie w porozumieniu z beneficjentem, jednak oznacza to działanie prawa wstecz. W przypadku braku porozumienia będzie można anulować wyniki, jednak zaraz po tym obowiązkowe jest rozpisanie nowej aukcji – podaje portal.

Jak to uzasadnia rząd Francji? Wskazuje na spadek kosztów instalacji farm wiatrowych (dzięki rozwojowi technologii OZE) oraz chęcią ograniczenia wydatków publicznych pieniędzy na off shore.

Francja, chociaż ma świetne warunki do rozwijania morskiej energetyki wiatrowej, nie ma jeszcze żadnych farm na morzu. W przeciwieństwie do Belgii, Holandii, Niemiec, Danii czy Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Morska energetyka wiatrowa. W Europie rośnie na potęgę, co z Polską?

 Europejski Instytut Miedzi partnerem FNEZ w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno