zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Fortum postawi wielką elektrownię słoneczną

Strona główna > Archiwa wpisów > Fortum postawi wielką elektrownię słoneczną

W indyjskim Radżastanie powstanie 250-megawatowa elektrownia słoneczna wybudowana przez Fortum. Elektrownia ma zostać oddana do użytku już pod koniec 2020 roku. To kolejna inwestycja spółki w energię słoneczną w tym kraju.

Zgodnie z umową między Fortum a Solar Energy Corporation of India przez 25 lat po oddaniu do użytku nowej elektrowni w parku solarnym będzie obowiązywała stała taryfa w wysokości 2,48 rupii indyjskiej czyli ok. 13 groszy za 1 kWh.

Nowa instalacja znacznie zwiększy ilość pozyskiwanej przez Fortum energii solarnej w Indiach. Obecnie spółka pozyskuje tam około 185 MW. W tym roku w parku solarnym Pavagada w indyjskim stanie Karnataka zostanie oddana do użytku jeszcze jedna instalacja solarna o mocy 250 MW – czytamy w komunikacie spółki.

CZYATJ: Dofinansowanie do OZE. Rynek wciąż czeka na zmainy 

Inwestycje Fortum w odnawialne źródła energii w tym w energię pochodzącą ze słońca to element długofalowej strategii spółki. Firma stale rozwija i buduje kolejne projekty słoneczne i wiatrowe, nie tylko w Indiach ale także w innych krajach np. w Rosji. Celem jest rozbudowa portfolio projektów wiatrowych i solarnych do mocy liczonej w gigawatach. W 2018 r. około 57% energii elektrycznej dostarczonej przez Fortum zostało wytworzone bez emisji CO2.

ZOBACZ TAKŻE:

Rozwój OZE. Bez miedzi ani rusz 

Rozwój OZE i elektromobilności. Jaką rolę ma do odegrania miedź?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.