zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Francuzi chcą podwoić moc OZE do 2028 roku

Strona główna > Archiwa wpisów > Francuzi chcą podwoić moc OZE do 2028 roku

W piątek francuskie ministerstwo transformacji ekologicznej i solidarności opublikowało wieloletni program energetyczny (PPE). Dokument prezentuje ścieżkę rozwoju francuskiej energetyki w perspektywie 2028 roku – podaje portal cire.pl.

Jak podaje portal, zgodnie z programem w perspektywie 2028 we francuskim systemie elektroenergetycznym ma funkcjonować ok. 35 GW mocy w elektrowniach wiatrowych i nawet ponad 44 GW źródeł fotowoltaicznych. Trzecie pod względem mocy źródło odnawialne – energetyka wodna ma w 2028 r dysponować mocą na poziomie prawie 27 GW. Francuzi zakładają także ograniczanie energetyki jądrowej.

Francuski wieloletni program energetyczny ma na celu transformację energetyki w kierunku bardziej zrównoważonej, zróżnicowanej i efektywnej.

POLECAMY: Polityka energetyczna Polski 2040. Analiza kierunków najważniejszych zmian

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno