zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

GE pracuje nad turbinami wiatrowymi o mocy 12 MW

Strona główna > Archiwa wpisów > GE pracuje nad turbinami wiatrowymi o mocy 12 MW

GE Renewable Energy ogłosiło w ubiegłym tygodniu plan wprowadzenia na rynek morskich turbin wiatrowych o mocy 12 MW.

Turbina Haliade-X 12 MW ma być największą turbiną wiatrową na świecie, której wysokość, łącznie łopatami o długości 107 m, sięgnie 260 m. Według zapowiedzi GE turbina o mocy 12 MW ma produkować o 45 procent więcej energii niż jakakolwiek dostępna dziś inna morska turbina wiatrowa. Koncern szacuje, że roczna produkcja energii elektrycznej z tego typu turbiny sięgnie 67 GWh.

GE zapowiada, że w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat wyda na projekt wprowadzania turbiny na rynek ok. 400 mln USD, a pierwsze tego typu elektrownie będzie w stanie dostarczyć w 2021 roku.

Obecnie na morskich farmach wiatrowych montowane są turbiny o mocy do 8 MW. Największe produkuje konsorcjum MHI Vestas, które testuje też turbiny o mocy ponad 9 MW. Ponadto kilku producentów, w tym Siemens czy Senvion, zapowiedziało wdrożenie turbin o mocy 10 MW.

Czytaj również:

Morskie farmy wiatrowe przyszłością polskiej energetyki

Morska energetyka wiatrowa. W Europie rośnie na potęgę, co z Polską?

FNEZ: Potencjał morskiej energetyki wiatrowej w Polsce wynosi od 8 do 10 GW

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno