zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Gmina Busko-Zdrój zainwestowała w fotowoltaikę

Data
Tagi

Na terenie gminy Busko-Zdrój na obiektach gminnych i powiatowych powstało 17 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 324 kW.

Dzięki inwestycji w rozproszone instalacje PV, zrealizowanej w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, miejscowości w regionie o uzdrowiskowym charakterze chcą poprawić jakość powietrza i zadbać o środowisko naturalne.

Podobne instalacje powstały też na terenie gmin Wiślica, Pińczów, Nowy Korczyn, Stopnica i Sędziszów oraz powiatu buskiego.

Łącznie na w 32 obiektach użyteczności publicznej zainstalowano systemy fotowoltaiczne o mocy ponad 700 kW.

Instalacje wyposażono miedzy innymi jedno- i trójfazowe inwertery szeregowe o mocy od 2kW do 30kW firmy ABB. Inwertery te mają funkcję blokowania przesyłu nadwyżki energii do sieci, co jest szczególnie ważne dla jednostek użyteczności publicznej, które w związku z ograniczeniami prawnymi nie mogą oddawać ani odsprzedawać nadwyżki energii.

Dodatkowo inwertery zostały wyposażone w karty monitorujące VSN300 Wifi Logger Card, pozwalające na zdalną kontrolę ilości wygenerowanej energii. Są one połączone z systemem Aurora Vision, który monitoruje pracę wszystkich inwerterów w czasie rzeczywistym, co znacznie usprawnia serwisowanie całej instalacji i zwiększa jej bezpieczeństwo.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.