zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Google kupi energię tylko z OZE

Data
Tagi

W 2017 r. Google będzie korzystać w 100 proc. z energii odnawialnej na całym świecie – włączając w to nasze centra danych i biura – podaje internetowy potentat na swoim blogu.

Koncern podkreśla, że jest jedną z pierwszych korporacji, która zawarła długoterminowe umowy na bezpośredni zakup energii ze źródeł odnawialnych, podpisując 2010 r. umowę na zakup całej energii elektrycznej wytwarzanej przez 114-megawatową farmę wiatrową w Iowa w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie Google ujawnia, że obecnie ma zakontraktowaną energię wiatrową i słoneczną ze źródeł o mocy ok. 2,6 GW. Google w tej dziedzinie zdecydowanie wyprzedziło rynek, drugi pod tym względem Amazon zakontraktował energię ze źródeł OZE o mocy ok. 1,2 GW, a Microsoft i Facebook po koło 0,5 GW.

Google podkreśla również, że kontrakty, które podpisuje na zakup energii z OZE, umożliwiły inwestycje w tego typu źródła na poziomie 3,5 mld zł, czego około dwóch trzecich w Stanach Zjednoczonych.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno