zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Greenway uruchomił stacje ładowania samochodów elektrycznych w Bielsku-Białej, Rzeszowie i Poznaniu.

Data
Tagi

Stacje zainstalowane zostały w Gemini Park w Bielsku-Białej, Millenium Hall w Rzeszowie oraz w Franowo Park w Poznaniu.

Do końca października Greenway Infrastructure Poland planuje uruchomienie 16 stacji ładowania aut elektrycznych. Do 2020 r. spółka chce zainstalować w sumie 200 stacji. Mają znaleźć się wśród nich również stacje ultraszybkiego ładowania.

Greenway podpisał już umowy na dostawę ładowarek dla wszystkich 75 stacji realizowanych w ramach obecnej fazy projektu.

Sieć jest realizowana przy wsparciu unijnym w ramach instrumentu Łącząc Europę. Dofinansowanie projektu to kwota ponad 3 milionów euro.

Stacje Greenway powstają w sąsiedztwie centrów handlowych, stacji benzynowych czy restauracji oraz przy głównych drogach. Według tego klucza zostały wybrane lokalizacje wszystkich stacji. Właściwa lokalizacja powinna znajdować się w takiej odległości, aby nawet samochód o niedużej baterii mógł przemieszczać się na długim dystansie. Lokalizacja musi też zapewniać kierowcy minimum komfortu podczas ładowania (kierowcy samochodów elektrycznych spędzają na ładowaniu min. 20 – 30 min.). Chodzi też o kwestie bezpieczeństwa i dostęp do internetu (ładowarki podłączone są do sieci).


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.