zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

IEO: w ubiegłym roku 60 procentowy wzrost inwestycji w instalacje PV

Jak wynika z informacji zawartych w raporcie “Rynek fotowoltaiki w Polsce 2016”, w ciągu ostatnich lat rynek systemów fotowoltaicznych w Polsce ciągle rośnie. IEO podkreśla, że tendencja wzrostowa utrzymuje się pomimo niejasnej sytuacji prawnej tego sektora.

Według stanu na koniec pierwszego kwartału 2016 roku całkowita moc zainstalowana w systemach fotowoltaicznych przyłączonych do sieci wynosiła 119,2 MW. W tym 87,7 MW to instalacje, które otrzymały świadectwa pochodzenia energii. Z tego mikroinstalacje stanowiły już 31,5 MW. W samym tylko 2015 roku przybyło 77,2 MW instalacji PV. W tym ok. 8,8 MW z programu Prosument realizowanego przez NFOŚiGW z linii BOŚ Bank.

Dodatkowo IEO szacuje, że ok. 8,3 MW zainstalowanej mocy to instalacje nieprzyłączone do sieci.

Wartość rynku fotowoltaiki w 2015 roku według oceny IEO sięgnęła 470 mln zł, co oznacza wzrost o 60 proc. w porównaniu do 2014 r.

Dane IEO, wskazują, ze w branży fotowoltaicznej działa ponad 380 firm, które głównie oferują sprzedaż i montaż paneli, inwerterów a także gotowych, kompletnych instalacji fotowoltaicznych. W bazie IEO jest 16 producentów komponentów instalacji fotowoltaicznych. W głównej mierze są to producenci modułów fotowoltaicznych, ale także konstrukcji montażowych oraz inwerterów. Łączne moce produkcyjne polskich producentów modułów fotowoltaicznych, IEO ocenia na około 600 MW w skali roku, czyli maksymalnie około 2,4 mln modułów.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno