zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

ING testują usługę car sharingu samochodów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > ING testują usługę car sharingu samochodów elektrycznych

W połowie lutego innogy Polska rozpoczęła w Warszawie test nowej usługi polegającej na wynajmowaniu aut elektrycznych. Energetyczna spółka w ramach tych testów nawiązała współpracę z bankiem ING, do którego wyłącznej dyspozycji oddała część elektrycznej floty.

W ramach testów elektrycznego car sharingu innogy Polska udostępniło do testów osiem aut elektrycznych, czterech marek: BMW i3, Renault ZOE, Nissan Leaf oraz Hyundai IONIQ. Z sześciu z nich korzystać mogą wszyscy mieszkańcy stolicy. Pozostałe dwa samochody tj. Nissan Leaf oraz BMW i3, na czas testów przekazane zostały do wyłącznego użytku partnerowi biznesowemu innogy Polska – ING Bankowi Śląskiemu.

Zgodnie z obowiązującą umową pojazdy te przeznaczone są dla pracowników ING oraz wybranych Klientów Partnera. Mogą oni korzystać z aut elektrycznych na takich samych warunkach jak inni użytkownicy innogy e-Car Sharingu i za wypełnienie ankiety otrzymują 50 proc. zniżki na najem auta. Jest to pierwszy projekt z obszaru elektromobilności realizowanych wspólnie przez obie firmy, ale w planach są już kolejne przedsięwzięcia.

Test innogy e-Car Sharing potrwa do końca marca. Po sprawdzeniu wyników i danych dotyczących wykorzystania pojazdów innogy ma przeanalizować możliwość wdrożenia tej usługi na większą skalę.

Od października 2017 r. w Warszawie można wypożyczać na minuty samochody elektryczne w ramach systemu car sharing 4Mobility.

W listopadzie ubiegłego roku wypożyczalnia samochodów elektrycznych wystartowała we Wrocławiu. W miejskiej wypożyczalnia Vozilla działającej w stolicy Dolnego Śląska docelowo ma być do dyspozycji klientów 190 samochodów Nissan Leaf.


Czytaj również:

We Wrocławiu ruszy wypożyczalnia samochodów elektrycznych

ACEA: W 2017 r. w UE zarejestrowano prawie 217 tys. samochodów elektrycznych

2018 rok przełomowy dla rozwoju elektromobilności w Polsce

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno