zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Innogy Polska kupiła udziały spółce zajmującej się PV

Data
Tagi

Innogy Polska przejęła 50 proc. + 1 udziałów spółki Foton Technik, która zajmuje się sprzedażą i instalacją paneli fotowoltaicznych. Umowa przewiduje również opcję nabycia w przyszłości pozostałych udziałów Foton Technik  przez Innogy Polska.

Jak tłumaczy spółka, akwizycja ma poszerzać dotychczasową ofertę Innogy Polska z zakresu sprzedaży rozwiązań optymalizujących koszty energii elektrycznej za pomocą odnawialnych źródeł energii oraz promuje szerokie wykorzystanie takich źródeł.

– Akwizycja Foton Technik, jest ważnym elementem rozwoju naszej oferty fotowoltaicznej na polskim rynku  – mówi Filip Thon, Prezes Innogy Polska

– Wierzymy w to, że mniejsze, prężne organizacje są w stanie na zasadach „rapid prototyping” tworzyć elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klienta i w ten sposób naturalnie powiększyć naszą obecność na rynku.

Foton Technik to polska spółka zajmująca się doradztwem energetycznym oraz sprzedażą rozwiązań obniżających koszty energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Z informacji spółki wynika, że wykonała on ponad 2,5 tys. dachowych instalacji PV.

Innogy Polska (dawniej RWE Polska), która sprzedaje energię elektryczną do około 930 tys. odbiorców w Polsce, od dwóch lat rozwija swoją ofertę fotowoltaiczną. W ramach swojej oferty Innogy Polska zapewnia audyt mający na celu określenie potencjału instalacji i jej rozmieszczenia, przygotowanie projektu koncepcyjnego, wykonanie instalacji, a już po jej uruchomieniu – również monitoring pracy i wytwarzania energii.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno