zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Innogy Renewables Polska rozpoczęła budowę farmy wiatrowej zakontraktowanej podczas wygranej aukcji w 2018 roku

Strona główna > Archiwa wpisów > Innogy Renewables Polska rozpoczęła budowę farmy wiatrowej zakontraktowanej podczas wygranej aukcji w 2018 roku

Data
Tagi

Dziewiętnaście turbin (SG 2.5-114) o mocy 47,5 MW powstanie na Pomorzu Zachodnim

Planowany termin oddania, to koniec 2020 roku. Jak zaznacza Robert Macias, członek zarządu innogy Renewables Polska, będzie to już dziesiąta farma wiatrowa innogy w Polsce.

Innogy Polska także zbuduje farmy fotowoltaiczne

Spółka ma w budowie ponad 80 MW nowych mocy. To rekordowy wynik w skali całej historii firmy. Polska jest ważnym rynkiem dla innogy. Spółka posiada w naszym kraju osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe są zlokalizowane w czterech regionach: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze województwa podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa. W 2019 roku Kompania Piwowarska, należąca do Asahi Breweries Europe Group, podpisała z innogy Renewables umowę na zakup energii z odnawialnych źródeł.

Pierwsza w Polsce instalacja fotowoltaiczna zbudowana na potrzeby jednego odbiorcy przemysłowego, dzięki umowie corporate PPA

W jej wyniku, trzy polskie browary Kompanii Piwowarskiej będą wykorzystywać energię odnawialną produkowaną przez farmę wiatrową Nowy Staw do pokrycia swojego całkowitego zapotrzebowania energetycznego.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.