zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Innogy Stoen Operator Polska uruchomił nową linię kablową w Warszawie

Strona główna > Archiwa wpisów > Innogy Stoen Operator Polska uruchomił nową linię kablową w Warszawie

Data
Tagi

W październiku Innogy Stoen Operator Polska uruchomił w Warszawie nową linię kablowej 110kV do przebudowanej stacji RPZ Cybernetyki.

W październiku rozpoczęły się prace związane z demontażem napowietrznej linii 110kV, przebiegającej przez środek dzielnicy Mokotów. Prawie 6,5-kilometrowy odcinek linii napowietrznej, biegnący od ul. Wołoskiej przez Mokotów, ulicami Woronicza, Idzikowskiego aż do Elektrociepłowni Siekierki, zostanie zdemontowany.

Demontaż jest wynikiem zakończenia prac związanych z budową nowej dwutorowej linii kablowej 110kV o długości ok. 9 km, która umożliwi zasilanie stacji RPZ Cybernetyki napięciem 110kV, a tym samym skuteczniejsze zasilanie w energię elektryczną dynamicznie rozbudowujących się południowych dzielnic stolicy. Inwestorem jest spółka Innogy Stoen Operator Polska.

Prace związane z budową linii kablowej 110kV rozpoczęły się w roku 2015. W październiku, po podaniu napięcia na nowe linie, rozpoczęły się prace związane z demontażem linii napowietrznej.

W III kw. 2016 roku zakończone zostały prace budowlane linii 110kV łączącej EC Siekierki z RPZ Południową, umożliwiającej zasilanie RPZ Cybernetyki napięciem 110kV. Tym samym moc zainstalowana w obszarze Służewca wzrosła o 63 MVA, co umożliwia Innogy Stoen Operator zasilanie nowych odbiorców w tym obszarze oraz zwiększa bezpieczeństwo jego zasilania.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno