zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Inwestycje w automatyzację sieci energetycznych. „Wymusi je energetyka odnawialna i rozproszona”

Jeżeli będzie się zwiększała ilość energii ze źródeł rozproszonych i odnawialnych, a taki jest trend jest na świecie i zakładam, że tak też będzie w Polsce, to dynamika inwestycji w automatyzację sieci elektroenergetycznej w Polsce będzie rosnąć – mówi WNP.pl Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska.

Na pytanie jakie są najważniejsze różnice pomiędzy energetyką w Polsce a w innych krajach Jacek Łukaszewski odpowiada , że Polska energię elektryczna wciąż opiera na węglu brunatnym i kamiennym. Z kolei świat zmierza w kierunku OZE, natomiast w sektorze przesyłu i dystrybucji idzie w kierunku automatyzacji sieci.

Prezes Schneider Electric Polska zaznacza też w wywiadzie, że ze względu na środowisko prawne, niektóre sektory mają gorzej, np. farmy wiatrowe. Inne, takie jak biogazownie i kogeneracja mają się trochę lepiej. Podkreśla też, że przydałaby się większa stabilność prawna, która pozwoliłaby wszystkim podejmować lepsze decyzje. Chodzi m.in. o to, że inwestycje w energetykę mają długi okres zwrotu, wobec tego stabilność i przewidywalność jest potrzebna.

„Jeżeli popatrzymy na otoczenie prawne i regulacyjne dot. np. OZE to zauważymy, że zmiany są niemal ciągłe. Obecna ekipa rządząca, tak samo jak poprzednia, zmieniały otoczenie prawne dość intensywnie” – czytamy w WNP.pl.

CZYTAJ TAKŻE:

Sejm przyjął ustawę o rynku mocy


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.