zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Inwestycje w wytwarzanie baterii – niezbędne zaplecze wiedzy specjalistycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Inwestycje w wytwarzanie baterii – niezbędne zaplecze wiedzy specjalistycznej

Volkswagen Group chce przekonać partnerskie spółki typu joint-venture do wspólnego zbudowania fabryk baterii dla samochodów elektrycznych o mocy co najmniej jednego gigawata każda.

Inwestycja ta rozważana jest, aby  wzmocnić pozycję koncernu w segmencie elektromobilności, a w tym zbudować niezbędne zaplecze wiedzy specjalistycznej.

Jak wskazuje portal Energetyka 24, niemiecki producent przebudowuje obecnie 16 fabryk, gdzie będą budowane pojazdy elektryczne. VW planuje, że do 2023 r. uruchomi produkcję 33 różnych modeli Skody, Audi, VW i Seata z napędem elektrycznym. Firma kupi ponadto ogniwa akumulatorowe dla samochodów elektrycznych o łącznej wartości 50 mld euro.

Przeczytaj także:

Magazynowanie energii w pojazdach elektrycznych

Jednym z głównych wyzwań e-mobilności jest magazynowanie energii. Właściwości akumulatorów wpływają na zasięg pojazdu, czas ładowania, czas życia i koszt pojazdu. Aktualnie samochody elektryczne mogą odgrywać dużą rolę w ruchu miejskim i krótkodystansowym, gdzie wyróżniają się dużą sprawnością i nie emitują zanieczyszczeń.

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno